Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 783 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Wyrok ETS !!!

czwartek, 20 marca 2014 21:37

Po 5 latach walki z propagandą że RHD jest złe i nie do przyjęcia w naszym kraju, ETS podjął ostateczną decyzję, POLSKA UCHYBIŁA zobowiązań jakie nakładają na nie dyrektywy Unijne, 

 

 

 

 

 

http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2014-03/cp140037pl.pdf


http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf;jsessionid=9ea7d2dc30dce1ede9c7e74644e38c0bc38f9859e0e9.e34KaxiLc3qMb40Rch0SaxuMchr0?text=&docid=149501&pageIndex=0&doclang=PL&mode=req&dir=&occ=first&part=1&cid=792053


Podziel się
oceń
9
4

komentarze (26) | dodaj komentarz

Abyśmy wiedzieli więcej co nam się należy

czwartek, 28 listopada 2013 13:40

Zaczęło się od RHD, dlaczego są takie zakazy i kto na tym zarabia, po kilku latach walki z zakazem rejestracji RHD znajomy zaprosił mnie na rozmowę i zaproponował mi współpracę z pewną firmą która pomaga osobą poszkodowanym w wypadkach.

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy ile osób cierpi w skutek wypadku, ile to kosztuje a przede-wszystkim co im się należy.

To nie wyobrażalne jakie sumy przechodzą koło nosa zwykłemu śmiertelnikowi, który nie ma pojęcia jakie ma prawa.

 

Dlatego Wychodzę na przeciw, dzwońcie jeżeli mieliście jakiś wypadek, kolizję itp. Informujcie znajomych !

Użytkownicy Facebooka "Lajkujcie " link poniżej tam są wszystkie dane !

https://www.facebook.com/pages/Sawi%C5%84ski-Odszkodowania-Pozna%C5%84/560623490626929?ref=hl

 

 


Podziel się
oceń
5
2

komentarze (37) | dodaj komentarz

Szum szum szum...

środa, 13 listopada 2013 17:19

Głośno w mediach o wyroku ETS w sprawie anglików.

Wystarczy tylko wpisać w wujka google hasło " rejestracja aut z kierownicą po prawej stronie"

Wyskoczy szereg stron i wpisów w tym temacie, portale internetowe huczą od informacji! 

Ministerstwo infrastruktury zmieniło zdanie, wyprzedzanie nie stanowi już problemu, oto jak zmienia się myślenie po ogłoszonym wyroku.

teraz pozostało nam uzbroić się w cierpliwość i czekać od 1 - 3 miesięcy.

Konieczne będzie przerobienie lusterek i świateł zewnętrznych , ale to nie jest duży koszt w porównaniu do przekładki ....

a teraz wyobraźnie sobie że jedyną przeszkodą jaką napotkacie kierując swoje auto będzie problem odbierania biletu z parkomatu. Panowie w tym wypadku Żona może się do czegoś przydać :)

 

 

 


Podziel się
oceń
19
5

komentarze (15) | dodaj komentarz

LINK DO OPINI RZECZNIKA GENERALNEGO

piątek, 08 listopada 2013 19:45

http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text&docid=144203&pageIndex=0&doclang=PL&mode=lst&dir&occ=first&part=1&cid=351036


Podziel się
oceń
8
0

komentarze (23) | dodaj komentarz

JUŻ JEST WYROK ETS W SPRAWIE REJESTRACJI RHD !!

czwartek, 07 listopada 2013 14:22

Kilka lat walki i nareszcie jest.
Oto dowód że zwykły obywatel może wiele, wystarczy tylko chcieć i z zapałem robić swoje !
Dziękuję:
- RHD POLSKA
- Grzegorz dorobek
- i inni.

Jest opinia rzecznika generalnego Niilo Jääskinen, który przedłożył Trybunałowi Sprawiedliwości opinię w sprawie C-639/11; Komisja przeciwko Polsce oraz C-61/12; Komisja przeciwko Litwie.

Tekst opinii:
"Komisja wniosła do Trybunału o stwierdzenie, że uzależniając rejestrację nowych oraz wcześniej zarejestrowanych w innych państwach członkowskich samochodów osobowych z układem kierowniczym umieszczonym po prawej stronie od przełożenia koła kierownicy na lewą stronę, Polska i Litwa uchybiły zobowiązaniom ciążącym na nich na mocy dyrektywy 70/311/EWG w sprawie układów kierowniczych pojazdów silnikowych, dyrektywy 2007/46/WE ustanawiającej ramy dla homologacji tego rodzaju pojazdów w zakresie dotyczącym nowych samochodów osobowych oraz na podstawie postanowień TFUE dot. swobodnego przepływu towarów w zakresie dotyczącym samochodów osobowych uprzednio już zarejestrowanych na terytorium innego państwa członkowskiego.

OKOLICZNOŚCI SPRAWY
Zarówno w Polsce, jak również na Litwie rejestracja pojazdów silnikowych, w których układ kierowniczy jest umieszczony po prawej stronie jest zabroniona lub uzależniona od przełożenia owego układu na lewą stronę pojazdu, niezależnie od tego, czy pojazdy te są nowe, lub czy były poprzednio zarejestrowane w innych państwach członkowskich.
Polskie przepisy wymagają dla rejestracji pojazdu samochodowego w Polsce zaświadczenia o pozytywnym wyniku badań technicznych pojazdu. Z kolei na podstawie rozporządzeń Ministra Infrastruktury wynik badania technicznego dla samochodów z kierownicą usytuowaną po prawej stronie z góry nie jest uznany za pozytywny (tzn. stan techniczny nie jest uznany za zgodny z obowiązującymi wymogami technicznymi). W konsekwencji samochody osobowe z kierownicą po prawej stronie homologowane w państwach członkowskich o ruchu lewostronnym jak Wielka Brytania, Irlandia, Malta i Cypr nie mogą być zarejestrowane w Polsce. Władze polskie nie uwzględniają również tego, że samochody takie były uprzednio zarejestrowane w innych państwach członkowskich o ruchu prawostronnym.
Zdaniem Komisji niemożność rejestracji w Polsce samochodów osobowych (nowych i używanych) przywożonych do Polski z państwa członkowskiego o ruchu lewostronnym głównie przez obywateli korzystających z dobrodziejstwa unijnej swobody przemieszczania się nie może być usprawiedliwione nadrzędnym wymogiem interesu publicznego w postaci zapewnienia bezpieczeństwa drogowego.
Komisja wniosła w związku z tym do Trybunału o stwierdzenie, że stosując tego rodzaju przepisy â odpowiednio â Polska oraz Litwa uchybiły zobowiązaniom ciążącym na nich na mocy prawa UE.
PROPOZYCJA ROZSTRZYGNIĘCIA
W dzisiejszej opinii rzecznik generalny zaproponował stwierdzenie przez Trybunał uchybienia przez Polskę i Litwę ciążącym na nich zobowiązaniom.

W odniesieniu do zarzutu dotyczącego nowych samochodów osobowych, rzecznik generalny stanął na stanowisku, że żaden z przepisów dyrektywy ramowej nie przewiduje możliwości odmowy rejestracji nowego samochodu osobowego ze względu na stronę, z której zainstalowany został układ kierowniczy. Tego rodzaju interpretacja, przepisów owej dyrektywy jest potwierdzona w świetle przepisów dyrektywy 70/311.
Rzecznik generalny odrzucił twierdzenie Polski, że przepis dyrektywy 70/311 wprowadza rozróżnienie pojazdów, wedle ich przeznaczenia dla ruchu lewostronnego, względnie prawostronnego, i że prawodawca Unii sformułował ów przepis wychodząc z założenia, że miejsce kierowcy jest bezpośrednio związane z kierunkiem ruchu drogowego. Zaznaczył w tym względzie, że okoliczność, iż zgodnie z dyrektywą należy wskazać umieszczenie kierownicy oznacza jedynie, że budowa pojazdu, w szczególności układu kierowniczego, spełnia wymogi techniczne dyrektywy dotyczące kierunku ruchu drogowego, przy czym prawodawca unijny nie uznał za stosowne, aby ustanowić formalny związek, w ramach którego dla celów uczestniczenia w ruchu prawostronnym układ kierowniczy powinien się znajdować po lewej stronie i na odwrót.
Odnosząc się do zarzutu dotyczącego samochodów osobowych uprzednio zarejestrowanych w innym państwie członkowskim, rzecznik generalny podkreślił, że traktowanie zastrzeżone przez Polskę i Litwę dla rejestracji pojazdów z kierownicą z prawej strony, pochodzących z innych państw członkowskich jest niekorzystne względem pojazdów używanych znajdujących się na ich terytoriach krajowych, które w przeważającej mierze są wyposażone w kierownicę z lewej strony. Doszedł zatem do wniosku, że przepisy tego rodzaju, jak przepisy sporne przepisy polskie i litewskie skutkują powstaniem przeszkody w swobodnym przepływie towarów.
Rzecznik generalny przyznał, że uzależnienie rejestracji od przełożenia układu kierowniczego pojazdów skonstruowanych dla celów poruszania się po lewej stronie drogi jest środkiem, który nadaje się do zapewnienia skutecznej ochrony użytkownikom drogi na terytorium państw członkowskich, w których, obowiązuje ruch prawostronny. Niemniej jednak, przeszkoda w swobodnym przepływie towarów będąca skutkiem tego rodzaju wymogu jest zdaniem rzecznika nieproporcjonalna, ponieważ mogłyby zostać przyjęte (jak ma to np. miejsce w innych państwach członkowskich o ruchu prawostronnym) mniej drastyczne środki prawne dla osiągnięcia tego samego skutku.

***
________________________________________
UWAGA: Skarga o stwierdzenie uchybienia państwa członkowskiego jest kierowana przeciwko państwu członkowskiemu, które uchybiło zobowiązaniom wynikającym z prawa Unii, przez Komisję lub inne państwo członkowskie. Jeżeli Trybunał Sprawiedliwości stwierdzi uchybienie, państwo, którego to dotyczy, powinno jak najszybciej zastosować się do wyroku.
Jeżeli Komisja uzna, że państwo członkowskie nie zastosowało się do wyroku, może wnieść nową skargę i domagać się sankcji finansowych. Jednak w sytuacji nieprzekazania Komisji krajowych środków transpozycji dyrektywy, Trybunał Sprawiedliwości może, na jej wniosek, nakładać kary pieniężne już na etapie pierwszego wyroku.
UWAGA: Opinia rzecznika generalnego nie wiąże Trybunału Sprawiedliwości. Zadanie rzeczników generalnych polega na przedkładaniu Trybunałowi, przy zachowaniu całkowitej niezależności, propozycji rozstrzygnięć prawnych w sprawach, które rozpatrują. Sędziowie Trybunału rozpoczynają właśnie obrady w tej sprawie. Wyrok zostanie wydany w terminie późniejszym".


Podziel się
oceń
12
3

komentarze (22) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  70 206  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Blog poświęcony jest w całości dla osób pragnących tak jak ja zarejestrować swoje mienie przesiedleńcze jakim jest samochód, lecz problem jest w tym iż wg. przepisów krajowych kierownica "nie powinna ...

więcej...

Blog poświęcony jest w całości dla osób pragnących tak jak ja zarejestrować swoje mienie przesiedleńcze jakim jest samochód, lecz problem jest w tym iż wg. przepisów krajowych kierownica "nie powinna być po prawej" co jest różnie interpretowane przez urzędników i sądy. Z pomocą przychodzi nam pierwotne prawo Europejskie które daje nam możliwości korzystania z własnego mienia, lecz jak to w Polsce bywa .... wszystko pod górkę...

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 70206

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Teleshow

Pytamy.pl